AKADEMIA TENISA RAFAELA NADALA W KUWEJT CITY

PL

Akademia Tenisa Rafaela Nadala w Kuwejt City / KUWEJT CITY / INWESTOR: 360 Mall / POWIERZCHNIA: 9000 m2 REALIZACJA 2020 / Koncepcja: Atelier d’Architecture Sepia http://www.atelier-sepia.com/fr/

IDEA : Kompleks Akademii Tenisa mieści wszelkie udogodnienia umożliwiające polidyscyplinarny rozwój zawodników. Całość podzielona jest na dwie główne strefy : fitness z basenem oraz akademię z dostępem do kortów krytych i otwartych, restauracji, Pro-shopu oraz części biurowo-konferencyjnej. Projekt wnętrz realizowaliśmy dwa lata. Atelier d’Architecture Sepia z Paryża przy współpracy z polskim biurem Amok Architecture stanowili team projektowy, którego zadaniem było stworzenie projektu wnętrz, który spełni oczekiwania funkcjonalno- estetyczne oraz odda ducha sportu. Postawiliśmy na naturalne materiały, hall główny wykończony jest płytami z naturalnego kamienia, pojawiają się meble z litego drewna. Elementem przewodnim głównego holu jest struktura drewniana, która pojawia się na suficie, płynnie schodzi na ściany, a przed recepcją spada tworząc kurtynę zawieszoną w powietrzu. Hol akademii prowadzi do restauracji oraz Proshopu, na jego środku pojawia się otwarcie dające widok na piętro poniżej w formie przypominającej sławną ikonę designu – wazę Alvara Aalto. Kolejnym elementem dekoracyjnym jest klatka schodowa łącząca piętra w części Akademii. Klatka wykończona w terazzo otoczona jest szklanymi witrynami w których umieszczono trofea zdobyte przez sławnego tenisistę, obrazujące rozwój jego kariery. Wszystkie hole zostały zaopatrzone w okrągłe kanapy stojące na wykładzinach o tej samej barwie w trzech kolorach tenisa żółtym, pomarańczowym oraz zielonym, tworzą one akcenty kolorystyczne w dość monochromatycznej całości.
Część fitnessu wykończona została w bardziej industrialnym stylu. Podłoga drewniana połączona została z elementami stalowymi, surowymi cegłami na ścianach oraz naturalnymi akustycznymi sufitami wiórowymi w kolorach naturalnego drewna i szarości.
Restauracja natomiast została utrzymana w duchu nadmorskim, biel i drewno komponują się z tapicerowanymi meblami w kolorach beżu i karmelu. Na ścianach w niszach zaprojektowano na zamówienie fototapety z gwiazdami tenisa.